Open form
PRAWDZIWE DRZWI

Biometryczna kontrola dostępu

Firma CAL oferuje swoim klientom drewniane drzwi zewnętrze wyposażone w dostosowane do indywidualnych potrzeb urządzenia sterujące i zarządzające.

Komfort spersonalizowany

Zaawansowane technologie pozwalają obecnie stworzyć z niemal każdego rodzaju budynku obiekt spełniający najwyższe wymagania w zakresie bezpieczeństwa i komfortu użytkowania. W domach inteligentnych, bo o nich mowa, bardzo istotnym w tej kwestii elementem są drzwi zewnętrzne.

Drzwi z zamkiem biometrycznym

Drzwi Farurej z Kolekcji Rycerskiej zarówno w domach standardowych jak i typowych cechuje gustowne  połączenie drewna, stali i szkła.
Fot. Zakład Stolarki Budowlanej CAL

Według opublikowanych przez portal www.mieszkajbezpiecznie.pl danych, zajmują one drugą pozycję na liście miejsc, przez które najczęściej do domu dostają się włamywacze. Dlatego też przekazana domownikom przez inteligentny system informacja o niedomkniętym skrzydle drzwiowym czy nieprzekręconym w zamku kluczu może okazać się na wagę złota.

Bezpiecznie już od progu

Warunkiem koniecznym stawianym domom inteligentnym jest zapewnienie ich mieszkańcom bezpieczeństwa. Dlatego też w tego rodzajach budynków wykorzystywane są różne systemy alarmowe, ostrzegające zarówno przed włamaniem, jak i pożarem czy zalaniem. W przypadku zabezpieczeń antywłamaniowych dom inteligentny nie może obyć się bez współpracujących z danym systemem drzwi zewnętrznych.

Drzwi inteligentne CAL w programie „GLOB – nowości naukowe:

inteligentne drzwi CAL

W wersji klasycznej drzwi z Kolekcji Rycerskiej stanowią skuteczną ochronę przed włamaniem dzięki zastosowaniu stalowych wzmocnień, hakowych zamków antywłamaniowych oraz systemu antywyważeniowego. W wersji dostosowanej do domów inteligentnych mogą być wyposażone w różnego rodzaju elementy przeznaczone do pracy samodzielnej lub takie, które stanowią część większego systemu zabezpieczającego.

Czesław Suski

Ekspert CAL

Ochrona w każdym CAL-u

Drewniane drzwi zewnętrzne z Kolekcji Rycerskiej firmy CAL, w zależności od wyposażenia, mogą być montowane zarówno w domach standardowych, jak i inteligentnych.

Dużą zaletą rozwiązań proponowanych przez Zakład Stolarki Budowlanej CAL jest to, że mogą być zastosowane w każdym modelu drzwi – nie tylko z Kolekcji Rycerskiej. Pozwala to na większą swobodę w doborze skrzydeł tak, aby odpowiadały naszym upodobaniom estetycznym. Prawidłowo przeprowadzony montaż sprawia ponadto, że systemy współpracujące z domem inteligentnym pozostają w całkowitym ukryciu i nie wprowadzają dysharmonii w aranżowanym wnętrzu i elewacji. W ten sposób zyskujemy rozwiązanie kompleksowe – drzwi drewniane najwyższej jakości idealnie dostosowane do naszego domu inteligentnego.

W wersji podstawowej

Zamki w drzwiach CAL mogą być sterowane przy użyciu różnego rodzaju sterowników. Podstawowym wyposażeniem, które może współpracować z domami inteligentnymi, są rozwiązanie INSIDE: czytnik linii papilarnych, klawiatura, Rfid i Bluetooth.

Czytnik linii papilarnych
Pozwala na otwarcie drzwi dowolnym palcem.

Klawiatura numeryczna z kodem
Pozwala na wprowadzenie indywidualnego kodu dostępu.

RFID – otwieranie drzwi kartami i brelokami
System RFID pozwala w prosty i szybki sposób dodać do 150 użytkowników, kart i breloków.

Bluetooth & Code – otwieranie drzwi kodem i telefonem komórkowym
Klawiatura numeryczna z funkcją Bluetooth umożliwia otwieranie drzwi 6-8 cyfrowym kodem. Klawiatura jest poszerzona o funkcje Bluetooth. Otwieranie drzwi przy użyciu Bluetooth, ze względów bezpieczeństwa, zostało dodatkowo zabezpieczone koniecznością wprowadzenia pierwszych dwóch cyfr kodu.

czytnik biometryczny

Montaż czytnika biometrycznego.
Fot. Zakład Stolarki Budowlanej CAL

Wielopunktowe zamki elektryczne posiadają szereg właściwości zabezpieczających przed włamaniem: informują system o pozycji rygla, naciśnięciu klamki czy użyciu klucza. Montowane bezpośrednio w skrzydle drzwiowym wymagają doprowadzenia wiązki przewodów poprzez przepusty w ościeżnicy aż do zamka. Elektrozaczepy, w odróżnieniu od zamków elektrycznych, montowane są bezpośrednio w ościeżnicy. Ich właściwości zabezpieczające dom przed włamaniem są jednak ograniczone.

Kompleksowe rozwiązanie

Zapomniałeś kluczy do domu? Doskonale! Używaj do otwarcia palca lub smartfona. Połącz drzwi z instalacją domową. Otwierając drzwi jednym ruchem wyłącz alarm, otwórz rolety i włącz telewizor. Poinformuj o napadzie firmę ochroniarską nie wzbudzając podejrzeń agresora. Uzyskaj informację o każdorazowym wejściu do domu swojego dziecka. A także historię 100 ostatnich wejść. Wpuść teściową, żeby podlała kwiatki, gdy Ty jesteś na wakacjach.

Najbardziej zaawansowanym technologicznie rozwiązaniem stosowanym w drzwiach CAL dla domów inteligentnych jest wyżej opisane wyposażenie w postaci systemu CAL CONNECT.

CAL CONNECT to zestaw do sterowania i nadzoru otwierania drzwi z wizualizacją na smartfonie.

Pozwala na otwieranie drzwi z dowolnego miejsca na świecie z dostępem do internetu – współpracuje z alarmem i domofonem oraz jest zintegrowany z innymi systemami domu inteligentnego np. KNX lub Carestron.

 iLocksystems.com

CAL CONNECT

Części składowe systemu CAL CONNECT

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Zakład Stolarki Budowlanej „CAL” Z. Cywiński i wspólnicy spółka jawna z siedzibą w Suwałkach, ul. Piaskowa 5, wpisany do Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Białymstoku XII Wydziału Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000021604, REGON: 790506845, NIP: 8440005098, moich danych osobowych pozyskanych przy użyciu plików "cookie". Wyrażenie zgody jest dobrowolne, przyjmuję do wiadomości, że mogę w dowolnym momencie wycofać tę zgodę. Wycofanie przeze mnie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych osobowych, którego dokonano na podstawie mojej zgody przed jej wycofaniem. Dane osobowe w postaci adresu IP będą przechowywane przez 90 dni.Akceptuję