Open form
PRAWDZIWE DRZWI

CAL dba o ludzi. CAL dba o las

Firma, która zajmuje się wyłącznie zarabianiem pieniędzy to kiepska firma.

Henry Ford

Świadomi tego jak ważna jest społeczna odpowiedzialność biznesu (ang. Corporate Social Responsibility – CSR) wychodzimy naprzeciw potrzebującym i chronimy środowisko. Od lat niezmiennie działamy na rzecz organizacji – nie tylko lokalnie. Ofiarom powodzi tysiąclecia przekazywaliśmy nieodpłatnie nasze drzwi. Wkładamy serce nie tylko w naszą pracę – mamy również serce dla ludzi.

Społeczna odpowiedzialność CAL

W 2017 roku zainicjowaliśmy politykę produkcji opartą na modelu „Drzewo za drzwi” i rozpoczęliśmy odsadzanie lasu. W miejsce jednego ściętego drzewa sadzimy nawet 2 sadzonki. Robimy to wiosną, przy zaangażowaniu pracowników firmy, którym nie jest obojętny los drzewostanu w Polsce. To inicjatywa, którą będziemy kontynuować również w kolejnych latach. Poza dbałością o środowisko naturalne poprzez produkowanie drzwi z najbardziej ekologicznego materiału, jakim jest drewno i używaniem wodorozcieńczalnych, przyjaznych środowisku lakierów i wosków, pomagamy też organizacjom społecznym.

Zobacz jak sadzimy las:

W 2017 roku przekazaliśmy nieodpłatnie nasze drzwi ​​Stowarzyszeniu Pomocy Bliźniemu „Mar-Kot” oraz Fundacji Samotnych Matek z Dziećmi i Rodzin. Finansowo pomogliśmy Stowarzyszeniu Przyjaciół Dzieci „Jesteśmy Razem” oraz wsparliśmy akcję pomocy chorej na raka Blanki. Poza wyżej wymienionymi działaniami stricte pomocowymi zadbaliśmy także o inwestycję w przyszłość, jaką są dzieci i ich rozwój – wsparliśmy Fundację Bullerbyn w organizacji Festiwalu Edukacji Demokratycznej EUDEC 2017 oraz ufundowaliśmy nagrodę na XVI Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży „Wigraszek”.

W 2018 roku wsparliśmy datkiem Ludowy Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „OLIMPIK” oraz dofinansowaliśmy koszt spektaklu „Kapitan Plusk na Wyspach Przyjaznych”  dla chorych dzieci przebywających w  Wojewódzkim Szpitalu mieszczącym się przy ul. Szpitalnej w Suwałkach. Jak w minionych latach udzieliliśmy wsparci Suwalskiemu Ośrodkowi Kultury przy organizacji festiwalu „Wigraszek”. Poza tym, odsadzaliśmy las – posadziliśmy ponad 20 tys. sadzonek. Akcję zapowiedziało Forum Branżowe, a o wydarzeniu rozpisały się media lokalne i regionalne: Radio 5 oraz Telewizja Białystok.

Końcówka roku była nie mniej udana. W listopadzie zrealizowaliśmy koncert charytatywny na rzecz dzieci ze specjalnymi potrzebami – podopiecznych Niepublicznej Terapeutycznej Szkoły Podstawowej „Bajka”. Wydarzenie poprowadziła Sylwia Ciszewska, Dyrektor Zarządzająca CAL. W trakcie koncertu udało się zebrać prawie 10 tys. zł na rzecz placówki, a całość uświetniła Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego oraz uczeń „Bajki” – Filip i jego mistrz Radek Nowicki.

Skrót koncertu charytatywnego

Skrót koncertu charytatywnego

 

W 2019 roku wspieraliśmy takie inicjatywy jak Winter Games Festival w Suwałkach, formę e-sportu skierowaną do młodzieży. Poza tym, Ochotniczej Straży Pożarnej w Biernej przekazaliśmy drzwi naszej produkcji. Pomogliśmy również Stowarzyszeniu Kibiców Wigier Suwałki „Forza Wigry” wyremontować Świetlicę Społecznej Organizacji Przyjaciół Dzieci „Przystań” – na ten cel przekazaliśmy również nasze podwoje.

Kontynuowaliśmy akcję „Drzewo za drzwi” sadząc 7 tys. drzew na terenie byłego wysypiska przy ul. Dmowskiego w Suwałkach. Tak powstał zręb nowego parku miejskiego.

Przyłączyliśmy się do inicjatywy „26 jezior” Huberta Stojanowskiego, który postanowił opłynąć suwalskie jeziora kajakiem grenlandzkim – w tym celu wyprodukowaliśmy m. in. wiosło wg przekazanego projektu.

Przekazaliśmy również datek na rzecz młodej konstruktorki – Zofii, która znalazła się w Kadrze Narodowej reprezentacji Polski w modelarstwie lotniczym (zawody w Mistrzostwach Europy FAI Modeli Swobodnie Latających dla Juniorów). Jak co roku wspieraliśmy również Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży „Wigraszek”.

Projekt „26 Jezior!”

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Zakład Stolarki Budowlanej „CAL” Z. Cywiński i wspólnicy spółka jawna z siedzibą w Suwałkach, ul. Piaskowa 5, wpisany do Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Białymstoku XII Wydziału Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000021604, REGON: 790506845, NIP: 8440005098, moich danych osobowych pozyskanych przy użyciu plików "cookie". Wyrażenie zgody jest dobrowolne, przyjmuję do wiadomości, że mogę w dowolnym momencie wycofać tę zgodę. Wycofanie przeze mnie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych osobowych, którego dokonano na podstawie mojej zgody przed jej wycofaniem. Dane osobowe w postaci adresu IP będą przechowywane przez 90 dni.Akceptuję